Zastanawiasz się czasami czy znamy pełen potencjał Cannabis Sativa L? Jakie ma możliwości? Co zmienia w kontekście jednostki, społeczeństw? Jaka jest jej przyszłość? W Strefie Edukacyjnej staramy się pokazać tę wszechstronną roślinę z punktu widzenia doświadczeń ekspertów z wielu sektorów. Jak co roku, także i w tym, strefa wiedzy jest bezpłatna. Przez dwa dni będziesz mieć okazję uczestniczyć w wykładach, panelach i warsztatach, porozmawiać z przedstawicielami organizacji i aktywistami, a także poznać podobnych sobie ludzi z całej Polski nie musząc martwić się o swój portfel.

Co znajdziesz w darmowej Strefie Edukacyjnej?

Kanaba Cup – głosowanie z nagrodami na najlepszą markę Kanaba Fest
Kids Zone – warsztaty dla maluchów.
Workshop 01 – warsztaty z wiedzy praktycznej
Workshop 02 – specjalistyczne wykłady
NGOs – stoiska organizacji pozarządowych
Art Zone – wystawy zdjęć i sztuki

KANABA
CUP

BEST
BRAND 2023

Kanaba Cup to konkurs, który ma na celu wyróżnienie najlepszych produktów i najciekawszych person branży konopnej. Najzdolniejsze umysły i liderzy z rynku banków nasion, odżywek, kwiatów, haszyszu, produktów CBD i wszystkich firm konopnych, dostawców, dystrybutorów, serwisów internetowych, aplikacji, sprzedawców detalicznych oraz organizacji non-profit mogą rywalizować o uznanie sędziów, atencję odbiorców, dowód jakości, statuetkę i wartościowe nagrody.

ZESZŁOROCZNE
WYKŁADY

WYKŁADY
SOBOTA

WYKŁADY
NIEDZIELA

11:00

Superfood, lek, czy żywność konwencjonalna?

Paulina Szmerk, blogerka kulinarna

Pasjonatka ziół i natury nieustannie zgłębiająca wiedzę naturoterapii, ziołolecznictwa, aromaterapii. Pedagożka z dyplomem, absolwentka zielarsko-medycznych studiów podyplomowych na kierunku „Rośliny i surowce roślinne dla zdrowia”. Czytaj więcej

11:50

Rozwiązania prawne wspierające w procesach karnych pacjentów stosujących konopie

Stelios Alewras, adwokat

Adwokat specjalizujący się w nowopowstającej w Polsce gałęzi prawa konopnego. Obrońca w licznych sprawach karnych dotyczących pacjentów medycznej marihuany. Autor bloga o sprawach narkotykowych pt. Na własny użytek.
Czytaj więcej

Mieszko Turzyński, adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na którym obronił pracę magisterską pod tytułem „Prawo do używania substancji psychoaktywnych” oraz University of Leeds (LLM International and European Human Rights Law). Czytaj więcej

Adam Stasiak, aplikant adwokacki

Od 2016 roku związany z Polską Siecią Polityką Narkotykową. Doktorant Instytutu Nauk Prawnych PAN gdzie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu kryminologii i prawa narkotykowego.  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Central European University (LLM International Human Rights).

12:40

Terapie naturalne na bazie konopi, jako główny kierunek rozwoju dla branży

Marcin Marczak, ekspert w zakresie przetwórstwa i uprawy konopi
Ekspert w zakresie upraw i przetwórstwa konopi, z wykształcenia biotechnolog z doświadczeniem badawczym zdobytym w międzynarodowych ośrodkach badawczych w Danii, oraz USA. Czytaj więcej

13:30

Analiza wybranych badań naukowych weryfikujących popularne mity na temat konopi indyjskich

Bogdan Jot, bloger i autor książek o konopiach

W swoich książkach dotyka wszystkich zagadnień związanych z konopiami. Jego pozycje to doskonałe żródło wiedzy i kopalnia argumentów, opartych na rzetelnych badaniach naukowych.

14:20

Potencjał terapeutyczny psychodelików, w tym konopi indyjskich w psychiatrii i psychoterapii

Paweł Mechliński, psycholog

Jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Odkąd pamięta interesuje się umysłem i tym, co wykracza poza codzienną percepcję. Czytaj więcej

15:10

Świadectwo pacjenta medycznej marihuany zmagającego się z chorobą Leśniowskiego-Crohna

Mike Wise – aktywista, filmowiec, sportowiec

Aktywista, filmowiec, profesjonalnie związany z wakeboardingiem i skateboardingiem. W 2007 roku został aresztowany za hodowlę konopi i spędził dwa lata w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił. W 2014 roku nakręcił i wyprodukował film dokumentarny “Illegally Alive”

16:00

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? - świadectwo byłego policjanta

Kamil Kaczorowski, były policjant
Zakończył służbę po ośmiu latach 8 w wydziale prewencji. Aktywista konopny, działacz na rzecz zmian w prawie narkotykowym. Znalazł się w okolicznościach, w których grozi mu wyrok za posiadanie 27 gramów marihuany.

16:40

Negatywny wpływ konopi indyjskich na użytkownika. Jak poradzić sobie z możliwym uzależnieniem i redukować szkody?

Magdalena Bartnik, redukcjonistka szkód używania substancji psychoaktywnych

Absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kulturoznawstwa w University College London. Specjalistka psychoterapii uzależnień, certyfikowana doradczyni ds. HIV/AIDS. Członkini European AIDS Treatment Group, Polskiego Towarzystwa Badań nas Uzależnieniami, konsultantka Fundacji Stop Overdose Now. Specjalistka z obszaru redukcji i profilaktyki szkód, współautorka badań naukowych i praktyczka. 

17:40

Legalizacja. Nie “czy”, tylko “kiedy”? Możliwości samorządów w prowadzeniu lokalnej polityki narkotykowej

Andrzej Dołecki, prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie
Prezes i założyciel Stowarzyszenia Wolne Konopie. Wieloletni aktywista, organizator marszów, manifestacji, happeningów. Prezes Polskiej Izby Konopi, prowadzi również firmę z konopnymi olejkami eterycznymi Ganja Flavour.
Mateusz Klinowski, doktor prawa, samorządowiec
Prawnik, filozof, polityk, samorządowiec, publicysta, doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, działacz na rzecz liberalizacji polityki narkotykowej w Polsce, w latach 2014–2018 burmistrz Wadowic.

Piotr Liroy Marzec, polityk, przedsiębiorca

Piotr Liroy-Marzec bardziej znany jako Liroy. Polski raper, orędownik konopi, producent, przedsiębiorca i polityk. Człowiek renesansu. Pionier kultury hip-hopowej w Polsce. Jeden z pionierów konopi w Polsce. Działacz prolegalizacyjny. Adwokat Cannabis. Czytaj więcej

11:00

Wpływ konopi na zaburzenia odżywiania i omówienie aktualnych badań

Izabela Zaprawa, biolożka

Biolog bioanalityk, w trakcie ostatniego roku studiów magisterskich. Młoda naukowczyni specjalizująca się w fizjologii roślin i ziołolecznictwie. Jest częścią zespołu Otwieramy Oczy, gdzie regularnie publikuje artykuły bazujące na badaniach i publikacjach naukowych oraz własnych doświadczeniach.

11:50

Jak skutecznie uprawiać konopie włókniste? Rozwiązania dla rolników

Maciej Kowalski, ekspert z zakresu uprawy i przetwórstwa konopi
Pierwszy w Polsce prywatny przedsiębiorca, który uzyskał zezwolenie na skup konopi włóknistych. Ma za sobą kilkanaście lat doświadczenia pracy z konopiami. Wieloletni aktywista, współzałożyciel Stowarzyszenia Wolne Konopie. Czytaj więcej

12:40

Co chcesz wiedzieć o badaniach laboratoryjnych?

Marek Klein, analityk laboratoryjny
Właściciel Laboratorium badawczo-rozwojowego EkotechLAB, oraz Cannalabs. Doktor nauk technicznych. Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Biegły Sądowy przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku w zakresie chemii, przemysłu chemicznego, produktów naftowych, ochrony środowiska, badań fizykochemicznych, badań substancji odurzających oraz psychotropowych.

13:30

Duchowość a konopie

Daria Jeszka, blogerka
Działa w branży konopnej już od ponad 4 lat, a aktualnie związana jest z m.in Stowarzyszeniem Wolne Konopie. Zwolenniczka holistycznego podejścia do zdrowia człowieka, które skłoniło ją ku duchowemu i rytualnemu zastosowaniu konopi, Czytaj więcej

Samia Al-Hameri, farmaceutka

Farmaceutka, założycielka fundacji Santa Herba prowadząca warsztaty i szkolenia z zakresu medycyny konopnej. Liderka projektu wprowadzania pierwszego produktu na bazie konopi medycznych do Polski.

Eryk Krystian Gontarz – fitoterapeuta 

Zielarz, Fitoterapeuta, Terapeuta konopny. Założyciel konopnego salonu terapeutycznego Green Djinn Green Medicine znajdującego się w Lublinie.

15:00

Jakie preparaty i metody wykorzystuje się w terapii Cannabis?

dr Marcin Rybak, lekarz psychiatra

Specjalista z dziedziny psychiatrii. Zajmuje się elektrofizjologią, EW/TMS, rehabilitacją neuropsychologiczną oraz terapią Cannabis.

 

dr Bartłomiej Zalewa, farmaceuta

Farmaceuta posiadający swoją sieć aptek. Specjalizuje się w terapiach konopnych i wytwarzaniu lekarstw na bazie Cannabis

15:50

Muzyka i polityka, czyli co ugramy na dekryminalizacji. Omówienie ustaw konopnych

Beata Maciejewska, posłanka na Sejm RP

Polska polityczka, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy. Jedna z najbardziej zaangażowanych w sprawy konopne polityczek w naszym kraju.

Mateusz Zbojna, aktywista Stowarzyszenia Wolne Konopie, podcaster

Założyciel i podcaster portalu Otwieramy Oczy. Organizator Strefy Edukacyjnej na targach konopnych Kanaba Fest. Współpracownik Stowarzyszenia Wolne Konopie i aktywista angażujący się w sprawy społeczne i edukacyjne. 

16:40

Absurdy prawne i osiągnięcia orzecznicze w prawie karnym dotyczącym konopi.

Stelios Alewras, adwokat 

Adwokat specjalizujący się w nowopowstającej w Polsce gałęzi prawa konopnego. Obrońca w licznych sprawach karnych dotyczących pacjentów medycznej marihuany. Autor bloga o sprawach narkotykowych pt. Na własny użytek. Wieloletni aktywista i współzałożyciel Stowarzyszenia Wolne Konopie. Czytaj więcej

Lilianna Wiech, adwokatka

Adwokatka specjalizująca specjalizująsię w prawie konopnym. Obrończyni pacjentów marihuany, aktywistka, ważna część zespołu Otwieramy Oczy.

17:30

Ogłoszenie zwycięzców nagród Kanaba Cup

ART ZONE
WYSTAWA
SZTUKI

Ines Ligatur wystawa obrazów Palenie jest dla dorosłych

„Palenie jest dla dorosłych” to nazwa serii obrazów a także motyw przewodni wystawy. Są to obrazy akrylowe malowane na płótnie, z użyciem m.in. szlakmetalu i farby UV. Prace ukazują absurdy konopnej prohibicji i podkreślają medyczne właściwości konopi. Większość obrazów to portrety znanych lub mniej znanych osób zajmujących się tematem konopi. Są to osoby dojrzałe co ma podkreślić, że palenie jest aktywnością dla osób dojrzałych. “W moim przekonaniu legalizacja marihuany, a co za tym idzie regulacja jej sprzedaży w konsekwencji chroniłaby dzieci i młodzież przed dostępem do niej, lepiej niż obowiązujące dzisiaj prawo. Równocześnie ściganie dojrzałych użytkowników przez państwo uważam za absurdalne i niedorzeczne.” – mówi o pracach Ines.

„Palenie jest dla dorosłych” to nazwa serii obrazów a także motyw przewodni wystawy. Są to obrazy akrylowe malowane na płótnie, z użyciem m.in. szlakmetalu i farby UV. Prace ukazują absurdy konopnej prohibicji i podkreślają medyczne właściwości konopi. Większość obrazów to portrety znanych lub mniej znanych osób zajmujących się tematem konopi. Są to osoby dojrzałe co ma podkreślić, że palenie jest aktywnością dla osób dojrzałych. “W moim przekonaniu legalizacja marihuany, a co za tym idzie regulacja jej sprzedaży w konsekwencji chroniłaby dzieci i młodzież przed dostępem do niej, lepiej niż obowiązujące dzisiaj prawo. Równocześnie ściganie dojrzałych użytkowników przez państwo uważam za absurdalne i niedorzeczne.” – mówi o pracach Ines.

Pamela Rohner / wystawa obrazów o tematyce okołokonopnej

Artyska ze Szczecina, mieszkająca w Sopocie. Podczas targów będzie można zobaczyć jej prace eksplorujące dwie tematyki. Pierwsza dotyczy obcowania z konopiami, które może mieć różne oblicza. Może polegać na medytacji w polu konopi, na paleniu skręta w parku ale też aktywizmie i pomaganiu innym. Ta część wystawy cieszy oko, ale też zmusza do przemyśleń. Opiera się na doświadczeniach rzeczywistych, tym co fizyczne i podlegające interpretacji. Druga dotyczy emocji. Wkraczamy w świat bardziej złożony i skomplikowany. Dominują tu kosmiczne krajobrazy i abstrakcje. Taka forma pozwala przedstawić drogę interakcji z konopiami oraz doznania z nimi związane. Manifestuje także pragnienie szeroko rozumianej wolności nie tylko w sferze konopi, ale również w odniesieniu do wszystkich zniewalających schematów, których doświadczamy w życiu.

Artyska ze Szczecina, mieszkająca w Sopocie. Podczas targów będzie można zobaczyć jej prace eksplorujące dwie tematyki. Pierwsza dotyczy obcowania z konopiami, które może mieć różne oblicza. Może polegać na medytacji w polu konopi, na paleniu skręta w parku ale też aktywizmie i pomaganiu innym. Ta część wystawy cieszy oko, ale też zmusza do przemyśleń. Opiera się na doświadczeniach rzeczywistych, tym co fizyczne i podlegające interpretacji. Druga dotyczy emocji. Wkraczamy w świat bardziej złożony i skomplikowany. Dominują tu kosmiczne krajobrazy i abstrakcje. Taka forma pozwala przedstawić drogę interakcji z konopiami oraz doznania z nimi związane. Manifestuje także pragnienie szeroko rozumianej wolności nie tylko w sferze konopi, ale również w odniesieniu do wszystkich zniewalających schematów, których doświadczamy w życiu.

Zdjęcia kwiatów odmian konopi indyjskich by Breed Bross

Breedbros to kolektyw hodowców konopi, którego misją jest zapobieganie eksterminacji tej rośliny przez działalność człowieka, dlatego głównym celem jest tworzenie nowych odmian. To grupa doświadczonych adeptów sztuki hodowlanej, którzy chcą zaoferować światu swoje najlepsze pomysły na różnego rodzaju koktajle w postaci oryginalnych krzyżówek i selekcji genetycznych. Podczas targów będziecie mogli zobaczyć galerię odmian, które możecie znaleźć w ich ofercie.

Breedbros to kolektyw hodowców konopi, którego misją jest zapobieganie eksterminacji tej rośliny przez działalność człowieka, dlatego głównym celem jest tworzenie nowych odmian. To grupa doświadczonych adeptów sztuki hodowlanej, którzy chcą zaoferować światu swoje najlepsze pomysły na różnego rodzaju koktajle w postaci oryginalnych krzyżówek i selekcji genetycznych. Wyznaczają nowe kierunki hodowlane, które jeśli okazują się właściwe, wdrażają do receptury. Podczas targów będziecie mogli zobaczyć galerię odmian, które możecie znaleźć w ich ofercie.

WARSZTATY
I WIEDZA
PRAKTYCZNA

Budowanie z konopi
Marcin Krzyżowiak z Cannarch pokaże Wam, jak wykonać konopną cegłę, tzw. Hemp Crete, a następnie zbuduje z Wami ścianę z konopi.

Wytwarzanie papieru konopnego
Przemek Matuszewski pokaże jak wytworzyć papier z konopi metodami chałupniczymi.

Badania laboratoryjne
Marek Klein z firmy Cannalabs rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące badania kannabinoidów i innych substancji w produktach pochodzących z konopi.

Porady prawne
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?” – Prawnicy pomogą rozwiązać bolączki prawne, które czyhają w obowiązującej ustawie.

KIDS
ZONE

Naucz swoje dzieci czegoś nowego, pozwol im pobawić się, podczas kiedy Ty będziesz poszukiwać idealnego vaporyzatora lub olejku na dobry sen. Dla najmłodszych szykujemy warsztaty plecenia z konopnego sznurka, tworzenia makram, łapacz snów, mydełek z konopi i innych. Warsztaty poprowadzi znana z poprzednich edycji Monika Kochan.

STOISKA
STREFY
EDUKACYJNEJ

W darmowej części targów będzie można porozmawiać z przedstawicielami organizacji działających na rzecz normalizacji marihuany i aktywistami.