Artyści Art Zone

Wystawa obrazów o tematyce konopnej

Milena Wiśniewska 

  

Artystka, malarka. Zarówno z pasji, jak i wykształcenia. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Tworzenie sztuki to jej sposób na opowiadanie historii, na wyraz tego, co znajduje się w jej wnętrzu. Malarstwo ma dla niej wymiar duchowy, jest formą medytacji i terapii. W swoich obrazach zawiera takie jakości, jak: miłość, wolność, radość, ochrona, spokój, harmonia, poczucie więzi i dobrobyt.

I te jakości lądują ostatecznie, jako dopełnienie wystroju wnętrz, jej odbiorców. Tworząc obrazy posługuje się symbolami, które można rozpoznać poprzez intuicję, emocje i podświadomość. Specjalizuje się w utrwalaniu na płótnie jej duchowego połączenia ze Świętą Rośliną, jaką są konopie. Tworzy także obrazy na płótnie, w całości wykonanym z konopi!

Jej sztukę obejrzycie na Instagramie @milena.wisniewska.art oraz na stronie www.milenawisniewska.pl


Wystawa obrazów o tematyce konopnej

Baba KOBA Jaga – Ines Ligatur

Wystawa przedstawia serię obrazów „Palenie jest dla dorosłych”. Obrazy powstawały kilka lat. W typowych dla artystki technikach; malarstwie akrylowym, UV i złoceniach. Każdy obraz ma inna historię a łączy je to, że na obrazach sportretowane są dorosłe palące osoby. Są to zarówno aktywiści jak i biznesmeni, osoby sławne i prywatne. Są to wszystko osoby dojrzałe bo – palenie jest dla dorosłych. „W moim przekonaniu legalizacja marihuany, a co za tym idzie regulacja jej sprzedaży chroniłaby dzieci i młodzież przed dostępem do niej lepiej niż obowiązujące prawo. Równocześnie ściganie dojrzałych użytkowników uważam za absurdalne i niedorzeczne” – mówi o wystawie artystka; www.babakobajaga.com


Wystawa rysunków oraz ręcznie tkanych dekoracji – Marta Lahmann (Hemp Art)

Marta Lachman 

Nazywam się Marta Lachman i jestem tkackim ogrodnikiem, bo moja sztuka jest bardzo korzenna. Staram się wzbudzić wrażliwość, na potrzeby naszej Matki Ziemi. Pokazanie jej duchowej mocy i nas ludzi, jako nierozłącznej jej części. Otwarcie się na świadomość i wiedzę, jaką mieli nasi przodkowie. Powrotu do korzeni, do starej kultury. Obecnie w mojej pracowni wykorzystuję głównie włókna roślinne, które barwię roślinami. Podstawą są liny i sznurki konopne, w ten sposób chcę odczarować złe imię konopi i pokazać ich magię. Tworzę też rysunki, pełne pasji i ziół. Moje podejście do sztuki jest bardziej szamańskie, sięga korzeni.

Zapraszam na moje media społecznościowe:


Wystawa obrazów Street Art 

Polish Pipe 

Warszawski artysta, którego prace mają wspólną cechę charakterystyczną w postaci lufki do palenia marihuany. Polish Pipe bawi się w ten sposób motywem fetyszyzacji konsumpcji miękkich narkotyków. Uliczne rysunki artysty powstają głównie na pustych billboardach oraz na przedmiotach znalezionych na śmietniku. Jest to forma przywracania do życia wyrzuconych rzeczy poprzez symboliczne naznaczenie przez artystę.