Prelegenci

STREFA EDUKACYJNA im. Jerzego Vetulaniego


 Konopie z perspektywy lekarza-praktyka. Dlaczego leczenie konopiami nie jest elementem medycyny akademickiej?

Sobota 11:15

Lekarz Adam Zgliński

Lekarz z 10-letnim doświadczeniem, specjalista Chorób Wewnętrznych w trakcie specjalizacji z Geriatrii. Do każdego pacjenta podchodzi holistycznie, starając się optymalizować leczenie – przede wszystkim poprzez redukcję nierzadko niepotrzebnie przyjmowanych leków. Jest współautorem prac naukowym w dziedzinie medycyny konopnej.


Szkodliwość używania niekontrolowanych produktów psychoaktywnych wśród młodzieży – panel dyskusyjny

Sobota 12:05

Bloger Rafał Napierała

Bloger i analityk substancji psychoaktywnych. CEO portalu i sklepu KonopnyWeb.pl . Jest pasjonatem konopi i fanem polskich produktów. Najważniejsza jest dla niego edukacja w zakresie wyboru dobrych jakościowo produktów.

Analityk
Jerzy Afanasjew

Aktywista i edukator, absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW. Człowiek o bogatym doświadczeniu – zajmował się problematyką substancji psychoaktywnych w Social Drug Policy Initiative oraz na wielu międzynarodowych stażach. Produkuje testy protestkit.eu do sprawdzania składu i bezpieczeństwa substancji, a ponadto prowadzi zajęcia szkolne na temat uzależnień (profilaktykazklasa.pl).


Bilberry – Wpływ widma światła na wzrost i rozwój roślin oraz możliwości systemu oświetleniowego Bilberry.

Sobota: 13:00
Krzysztof Dobrynin i Mateusz Krain


Plantalux – Nowinki w uprawach indoor konopi medycznych oraz rekreacyjnych

Sobota 13:30
Jakub i Rafał Lachowscy

Założyciele Plantalux, od 2015 roku zajmują się dostarczaniem oświetlenia LED oraz systemów sterowania do upraw w kontrolowanym środowisku (szklarnie i farmy indoor). Byli prelegentami na wydarzeniach o uprawie konopi w Montevideo (Urugwaj) oraz Skopje (Macedonia). Od 4 lata prowadzą własne uprawy badawcze w farmie indoor.


Perfand Led – Jakie widma światła lubią rośliny konopi ? Prezentacja nowoczesnej technologii pulsacyjnej lampy LED

Sobota 14:00
Izabela Bybel-Spalińska

Koordynator rynku ds. opraw LED Horti w podwrocławskiej firmie Perfand Led. Od 1,5 roku miłośniczka uprawy i zastosowań konopi.

 
 

Terapeutyczny wymiar psychodelików – panel dyskusyjny

Sobota 14:30

Mgr Paweł Mechlinski

Absolwent psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Odkąd pamięta interesował się umysłem i tym, co wykracza poza codzienną percepcję. Medytuje i ćwiczy jogę, której od ponad dwóch lat jest także instruktorem. Członek Społecznej Inicjatywy Narkopolityki – dzięki temu dokłada swoją cegiełkę do idei racjonalnej polityki narkotykowej i redukcji szkód. Obecnie studiuje informatykę i pracuje w technicznym zawodzie. Interesuje go interdyscyplinarny obszar styku pomiędzy naukami społecznymi, technicznymi i biologicznymi.

Party worker Jan Rin Jakubowski

Party worker, od kilku lat działający SINie, gdzie głównie prowadzi wydarzenia. Fascynuje go zagadnienie substancji psychoaktywnych w jego wielu wymiarach – kulturowym, religijnym i medycznym. Aktualnie kończy studiować psychologię i piszę pracę magisterską na temat poczucia sensu życia. Poza tym interesuję się ekologią (działał z fundacją Greenpeace) oraz fantastyką, prowadząc prelekcje na wydarzeniach tematycznych w całej Polsce.


Jak rozwiązywać problemy systemowe, z którymi muszą borykać się przedsiębiorcy w branży konopnej – panel dyskusyjny

Sobota 15:15

Rolnik Maciej Kowalski

Przedsiębiorca i rolnik. Założyciel i pomysłodawca Kombinatu Konopnego. Człowiek, od kilkunastu lat zawodowo związany z konopiami. Swoją przygodę z tymi roślinami zaczynał od działalności aktywistycznej w postaci wydawania gazety konopnej Spliff. W latach 2011-2014 był także rzecznikiem prasowym stowarzyszenia Wolnych Konopi.

Jako pierwszy przedsiębiorca w Polsce uzyskał zezwolenie na uprawę konopi włóknistych, co finalnie przebiło jego początkową fascynację konopiami w poważny biznes.

Radca prawny Klaudia Zadworna 

Klaudia jest radcą prawnym prowadzącym od 2018 r. obsługę prawną firm działających w branży konopnej. Założycielka i pomysłodawczyni strony www oraz kanału na Youtube – prawokonopne.pl. Prowadzi stałą współpracę z przedsiębiorcami zajmującymi się zarówno uprawą konopi włóknistych ekstrakcją jak i wprowadzaniem na rynek oraz sprzedażą gotowych produktów pochodzenia konopnego. Regularnie zajmuje się doradztwem w zakresie m.in. stawki podatku VAT, rozliczaniu akcyzy za susz konopny, sprzedaży olejków, czy zasad i warunków prowadzenia sklepu internetowego w związku z obowiązującymi regulacjami prawnymi.


Legalizacja marihuany – droga jednokierunkowa

Sobota 16:00

Pisarz Bogdan Jot 

Bloger i autor książek o konopiach. Publicysta, popularyzator wiedzy na temat   medycznych zastosowań marihuany, autor książek „Marihuana leczy” i „Kannabidiol leczy”. Gorący zwolennik tezy, że liberalizacja prawa marihuanowego jest korzystna nie tylko dla użytkowników, lecz dla całego społeczeństwa. Argumenty na rzecz legalizacji przedstawił w książkach „Odkłamywanie marihuany” i „Legalizacja – jestem za”. Prowadzi blogi marihuanaleczy.pl i odklamywaniemarihuany.pl, w których komentuje bieżące sprawy związane z medycznymi zastosowaniami marihuany oraz z polityką narkotykową.


Co chcesz wiedzieć o badaniach laboratoryjnych kannabinoidów? – panel dyskusyjny 

Sobota 16:45

Dr n. inż-tech. Marek Klein

Marek Klein jest specjalistą badań konopi, właścicielem Laboratorium badawczo-rozwojowego EkotechLAB, oraz Cannalabs. Chemik, doktor nauk technicznych oraz biegły sądowy.

Analityk Olga Jabłońska

Kierownik ds. Badań i Rozwoju w Kombinacie Konopnym. Z analizą konopi związana od 8 lat. W Kombinacie zajmuje się głównie prowadzeniem laboratorium, prototypowaniem nowych produktów, a w tak zwanym międzyczasie prowadzi kombinatowe konta społecznościowe, ustala dawki i…gotuje! Prywatnie autorka bloga kulinarno-konopnego www.miligramy.pl.


Czy można stosować kannabinoidy u dzieci? 

Sobota 17:30

Mama Paulina Janowicz

Mama autystycznej Julii, dyplomowana naturoterapeutka, aktywistka, przedsiębiorca, prezes Fundacji OLA oraz twórca marki CannaFly z odzieżą, wykonaną z tkaniny konopnej. Od wielu lat szerzy świadomość o leczniczych właściwościach konopi, wspierając pacjentów w Ogólnopolskim Punkcie Informacji Konopnej. Współpracuje z wrocławskim Centrum Terapeutycznym Max Hemp.  W Fundacji im. swojej zmarłej córeczki, wspiera rodziców po stracie dziecka, edukuje i uświadamia jak naturalnie zadbać o zdrowie.

A swoją wiedzą i doświadczeniem, z pasją dzieli się, prowadząc gabinet terapii naturalnych.


Canna about viroids in cannabis – o wirusach atakujących konopie, tj. HLVd. (ENG)

Sobota 18:00

Chemik Andrea Properzi 

Andrea Properzi jest chemikiem i pracuje jako kierownik ds. jakości w Fundación CANNA. Urodzony we włoskich Alpach, przeniósł się do Padwy (UNIPD), aby kontynuować studia (chemię nieorganiczną). W 2013 roku Andrea przeniósł się do Barcelony i przyczynił się do rozwoju systemów minimalizujących ryzyko zdrowotne zarówno dla operatora, jak i konsumenta produktów pochodzenia biologicznego. Dzięki Fundación CANNA Andrea zdobył dogłębną wiedzę na temat certyfikacji ISO i przez kilka sezonów śledził analizę GC-FID terpenów.

W ostatnich latach w Barcelonie Andrea pomagał zarządzać projektami/programami poza rutynowymi praktykami analitycznymi.


Omówienie dostępnych odmian konopi indyjskich w aptekach – panel dyskusyjny

Sobota 18:45

Farmaceutka Izabela Anna Nowicka 

Farmaceutka. Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy. Od 2017 r jest kierownikiem ogólnodostępnej Apteki z Uśmiechem w Bydgoszczy. Konsultantka fundacji Otwieramy Oczy w sprawach medycznej marihuany.

Farmaceuta Bartłomiej Zalewa

Mgr Farm. Bartłomiej Zalewa, znany jako Konopny Farmaceuta jest kierownikiem Apteki Premium-lek w Katowicach. Jest specjalistą receptury aptecznej z wykorzystaniem surowca farmaceutycznego Cannabis flos.  Założyciel oraz główny konsultant naukowy kliniki – KonopnyMed. Wykładowca kilku studiów podyplomowych związanych z tematyka konopi. Prowadzi konta edukacyjne na Instagram, Facebook oraz kanał na YouTube


Degustacja napoju Bhang, Panel duchowy

Niedziela 11:30

Daria Jeszka

Uzdrowicielka, która w branży konopnej działa już od 6 lat. Jest związana ze Stowarzyszeniem Wolne Konopie, tworzy teksty dla branży oraz prowadzi profil na Instagramie: @konopnaszeptunka. Konopie uważa za Świętą Roślinę, która wykazuje się duchowym wymiarem, podnosząc ludzką świadomość i przywracając równowagę, na wielu płaszczyznach. Do tematu zdrowia podchodzi bardzo holistycznie, traktując ten aspekt jako nierozerwalne połączenie ciała, umysłu i ducha. Podczas panelu edukacyjnego, zabierze Was w piękną podróż, uświadamiającą w jaki sposób można wykorzystać moc enteogenicznej rośliny, by zacząć prowadzić życie marzeń, w głębokim połączeniu ze swoim sercem.


Konopie w służbie kobiet. O leczeniu endometriozy przy pomocy substancji zawartych w konopiach indyjskich

Niedziela 12:15

Pacjentka Kamila Dragan

Pacjentka Medycznej Marihuany, która wyszła z uzależnienia od opioidowych leków przeciwbólowych, pokonała ból związany z Endometriozą, zaszła w ciążę i urodziła zdrowego synka – a to wszystko dzięki cudownym roślinom jakimi są Konopie. Certyfikowana terapeutka konopna, zajmująca się pomocą w leczeniu schorzeń kobiecych, a także bólu.


Marcin Krzyżkowiak

Marcin jest założycielem CannArch, start-upu dostarczającego technologie obniżające ślad węglowy dla branży budowlanej. Od wielu lat promuje bezodpadowe przetwórstwo konopi w myśl idei odpowiedzialnego rozwoju.

Marcin był współautorem książki FAAAT “Cannabis and Sustainable Development” oraz prelegentem na TEDx/WUT. Pracował m.in.  w HemPoland, a obecnie jest doradcą HempToday i członkiem Rady Nadzorczej w Zakładach Spożywczych BONA, gdzie rozwija projekty zastosowania konopi w produkcji żywności.


Ustawodawstwo dotyczące konopi w Polsce – dyskusja panelowa

Niedziela 14:45

Aktywista Andrzej Dołecki

Współzałożyciel Stowarzyszenia Wolne Konopie. Krótko po tym, kiedy Aleksander Kwaśniewski podpisał ustawę wprowadzającą prohibicję narkotykową w Polsce, Andrzej Dołecki zaczął walczyć o legalizację marihuany. Marsze Wyzwolenia Konopi organizuje już ponad 20 lat – był w tym czasie aresztowany za posiadanie i został posłem na Sejm VII kadencji.
Polski działacz społeczny i polityk. W 2015 poseł na Sejm VII kadencji. Jeden z założycieli oraz prezes stowarzyszenia Wolne Konopie.

Dr Mateusz Klinowski

Doktor prawa Mateusz Klinowski – działacz społeczny, blogger, popularyzator nauki, który aktywnie walczył o depenalizację narkotyków w Polsce. Na co dzień pracuje jako adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Wcześniej? Progresywny burmistrz Wadowic!

Adw. Adam Stasiak

Adam Stasiak – aplikant adwokacki w kancelarii The Hemp Cases adwokata Steliosa Alewrasa. Doktorant Instytutu Nauk Prawnych PAN gdzie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu kryminologii i prawa narkotykowego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Central European University (LLM International Human Rights)

Lobbysta Damian Badowski 

Przedsiębiorca aktywnie rozwijający polską branżę konopną. Prowadzi kilka spółek zajmujących się uprawą, przetwórstwem i dystrybucją produktów konopnych w Polsce i na świecie. Założyciel jednej z największych plantacji konopi indoor w kraju i pierwszej polskiej uprawy marihuany medycznej w Tajlandii. Jako entuzjasta nowych technologii i rozwiązań kryptograficznych – działa na rynku blockchain od 2016.


Możliwości wykorzystania powszechnie dostępnych roślin w profilaktyce prozdrowotnej – panel dyskusyjny

Niedziela 15:30

Biolożka Izabela Baczewka

Absolwentka studiów biologicznych, doktorant w szkole doktorskiej nauk farmaceutycznych. Członek Rady Fundacji Otwieramy Oczy oraz zaplecze naukowe grupy. Zainteresowania naukowe Izabeli obejmują: zawodowo – porosty oraz mszaki, a prywatnie – konopie, zielarstwo, a także powiązania między zmianami w mikrobiomie, a różnymi jednostkami chorobowymi u ludzi.


Hodowcy odmian konopi Sasha i Jerzy – Czy wiesz, że pierwsza odmiana autoflow na świecie powstała w Polsce? Historia sławnego szczepu samozakwitającego Lowrider

Niedziela 16:15

Plantatorzy Sasha i Jerzy Doctors Choice 

Sasha Przytyk, znany jako „Joint Doctor”, jest wieloletnim entuzjastą konopi indyjskich z Kanady. W społeczności grow zasłynął z tego, że już 20 lat temu wprowadził pierwszą uznaną za automatycznie kwitnącą odmianę konopi indyjskich – Lowryder. Co ciekawe Sasha ma również duży związek z Polską. W latach poprzedzających wydanie Lowryder’a, Sasha studiował uprawę konopi w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Podczas swojego drugiego sezonu w Polsce otrzymał możliwość prowadzenia projektu badawczego: wyhodowania i porównania różnych odmian marihuany leczniczej z własnej kolekcji, na jednej z farm badawczych Instytutu. Obecnie Sasha Przytyk rozwija swój wielki projekt, czyli firmę Doctor’s Choice. Poświęcił sporo czasu, by stworzyć ten biznes i doprowadzić go na obecny poziom


Jak powinien zachować się policjant i obywatel zatrzymany za posiadanie marihuany? Jak powinien przebiegać prawidłowo proces zatrzymania za posiadanie.

Niedziela 17:10

Były policjant Kamil Kaczorowski

Były policjant wydziału prewencji. Działacz pozarządowy na rzecz zmian polityki narkotykowej w Polsce. Przewodniczący Rady Fundacji Otwieramy Oczy.

Aktywista Jakub Gajewski

Jeden z założycieli oraz wiceprezes Stowarzyszenia Wolne Konopie. Przedsiębiorca w branży konopnej, edukator, organizator licznych manifestacji i wydarzeń dotyczących konopi. Adwokat i pasjonat tej rośliny.

Adw. Mieszko Turzyński

Mieszko Turzyński – adwokat w kancelarii The Hemp Cases adwokata Steliosa Alewrasa. Specjalizuje się w prawie karnym, w szczególności prawie narkotykowym. Doświadczenie zdobywał m.in. w dziale prawa rodzinnego renomowanej londyńskiej kancelarii prawnej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na którym obronił pracę magisterską pod tytułem „Prawo do używania substancji psychoaktywnych” oraz University of Leeds (LLM International and European Human Rights Law).